Одил судлов академиясида халқаро ҳамкорлик масалалари муҳокама қилинди
Ўзбекистон Республикаси Одил судлов академиясида Халқаро адолат ва қонун устуворлиги институти (ИИЖ, Малта) делегацияси билан учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувда икки муассаса ўртасидаги ҳамкорликни янада ривожлантириш истиқболлари муҳокама қилиниб, хусусан, 2026-йил кузида Академия тингловчилари ва профессор-ўқитувчилари учун терроризм ҳамда кибержиноятчиликка қарши курашиш масалаларига бағишланган 7 кунлик халқаро тренингни ташкил этиш юзасидан фикр алмашилди.
Шунингдек, кадрлар салоҳиятини ошириш, илғор халқаро тажрибани таълим жараёнига жорий этиш, ўзаро англашув меморандумини имзолаш ҳамда қўшма таълим ва илмий-тадқиқот лойиҳаларини амалга ошириш истиқболлари кўриб чиқилди.
Учрашув якунида томонлар ўзаро манфаатли ҳамкорликни янада кенгайтириш ва янги қўшма ташаббусларни амалга оширишга тайёр эканликларини билдирдилар.

В Академии правосудия обсуждены вопросы международного сотрудничества
В Академии правосудия Республики Узбекистан состоялась встреча с делегацией International Institute for Justice and the Rule of Law (IIJ, Мальта).
В ходе встречи были обсуждены перспективы дальнейшего развития сотрудничества между двумя учреждениями. В частности, состоялся обмен мнениями по вопросу организации осенью 2026 года семидневного международного тренинга для слушателей и профессорско-преподавательского состава Академии, посвящённого противодействию терроризму и киберпреступности.
Также были рассмотрены вопросы повышения кадрового потенциала, внедрения передового международного опыта в образовательный процесс, подписания меморандума о взаимопонимании, а также реализации совместных образовательных и научно-исследовательских проектов.
По итогам встречи стороны выразили готовность к дальнейшему расширению взаимовыгодного сотрудничества и реализации новых совместных инициатив.