Odil sudlov akademiyasida o‘quv-ilmiy yo‘nalishda xorijiy tajribaga asoslangan mashg‘ulotlar
Odil sudlov akademiyasida o‘quv-ilmiy faoliyatni xalqaro tajriba bilan uyg‘unlashtirish doirasida amaliy mashg‘ulotlar tashkil etildi. Xususan, Litvaning Kazimieras Simonavicius universiteti professori Raimundas Kalesnykas ishtirokida kasbiy qayta tayyorlash kurslari uchun darslar boshlandi.
Mashg‘ulotlar sud protsessida etika normalari va kasbiy talablar, shuningdek xorijiy davlatlarda amal qilinadigan standartlarga bag‘ishlandi. O‘quv jarayoni tinglovchilar bilan ochiq va interaktiv muhokamalar, real holatlar tahlili hamda qiyosiy-huquqiy yondashuvlar asosida olib borildi.
Mazkur o‘quv-ilmiy mashg‘ulotlar tinglovchilarning kasbiy bilim va ko‘nikmalarini chuqurlashtirish, sud faoliyatida etik me’yorlarga rioya etish madaniyatini mustahkamlash hamda xalqaro amaliyotga tayangan holda professional malakani oshirishga xizmat qiladi.