Янги ўқув йилига тайёргарлик ва ижро интизоми масалалари муҳокама қилинди
Бугун Академияда янги ўқув йилига тайёргарлик ҳолати ва ижро интизоми масалаларига бағишланган ходимлар йиғилиши ўтказилди.
Йиғилишда дастлаб янги ўқув йилини юқори савияда ташкил этиш ва таълим жараёнига тайёргарлик ҳолати юзасидан Академиянинг ўқув-услубий ишлар бўйича проректори D.Aripovning маърузаси тингланди. Унда ўқув жараёнини самарали ташкил этиш, мавжуд тайёргарлик ҳолати ҳамда янги ўқув йилида амалга оширилиши лозим бўлган устувор вазифалар муҳокама қилинди.
Шунингдек, ижро интизомини янада мустаҳкамлаш, белгиланган вазифаларнинг ўз вақтида ва сифатли ижросини таъминлаш масалалари бўйича Малака ошириш ва қайта тайёрлаш факультети декани X.Azizovning ҳисоботи тингланди.
Муҳокамалар якунида масъулларга тегишли вазифалар белгилаб берилиб, уларнинг ўз вақтида ва самарали ижросини таъминлаш юзасидан зарур кўрсатмалар берилди.
Шунингдек, йиғилиш давомида Академия жамоаси сафига янги қўшилган ходимлар таништирилди ва уларга келгуси фаолиятида муваффақиятлар тиланди.

Preparations for the New Academic Year and Executive Discipline Discussed
Today, the Academy held a staff meeting dedicated to preparations for the new academic year and issues related to executive discipline.
During the meeting, D.Aripov, Vice-Rector of the Academy for Academic and Methodological Affairs, delivered a report on preparations for the new academic year and the organization of the educational process at a high level. The current state of readiness, effective organization of the educational process, and priority tasks for the upcoming academic year were discussed.
In addition, X.Azizov, Dean of the Faculty of Advanced Training and Retraining, presented a report on further strengthening executive discipline and ensuring the timely and high-quality implementation of assigned tasks.
Following the discussions, relevant tasks were assigned to responsible staff members, and necessary instructions were given to ensure their timely and effective implementation.
The meeting also included the introduction of newly appointed employees to the Academy’s team, who were wished success in their future professional activities.