ЯНА БИР МУҲИМ МЕМОРАНДУМ ИМЗОЛАНДИ
Бугун Ўзбекистон Республикаси Одил судлов академияси ҳамда Ўзбекистон Республикаси Коррупсияга қарши курашиш агентлиги ўртасида ҳамкорлик меморандумини имзолаш маросими бўлиб ўтди.
Тадбир давомида томонлар коррупсияга қарши курашиш соҳасида кадрлар тайёрлаш, илмий-тадқиқот фаолиятини ривожлантириш, замонавий таълим дастурларини жорий этиш ҳамда ўзаро тажриба алмашиш масалаларини муҳокама қилдилар.
Учрашувда мазкур ҳамкорлик коррупсияга қарши муросасиз муносабатни шакллантириш, соҳада юқори малакали кадрлар тайёрлаш ва илмий салоҳиятни янада оширишга хизмат қилиши таъкидланди.
Тадбир якунида Одил судлов академияси ва Коррупсияга қарши курашиш агентлиги ўртасида ҳамкорлик меморандуми имзоланди.

ПОДПИСАН ЕЩЁ ОДИН ВАЖНЫЙ МЕМОРАНДУМ
Сегодня состоялась церемония подписания Меморандума о сотрудничестве между Академией правосудия Республики Узбекистан и Агентством по противодействию коррупции Республики Узбекистан.
В ходе мероприятия стороны обсудили вопросы подготовки кадров в сфере противодействия коррупции, развития научно-исследовательской деятельности, внедрения современных образовательных программ, а также обмена опытом.
Было отмечено, что данное сотрудничество будет способствовать формированию нетерпимого отношения к коррупции, подготовке высококвалифицированных специалистов и дальнейшему развитию научного потенциала.
По итогам мероприятия между Академией правосудия Республики Узбекистан и Агентством по противодействию коррупции Республики Узбекистан был подписан Меморандум о сотрудничестве.