ТОШКЕНТДА ТУРКИЙ ДАВЛАТЛАРНИНГ ХАЛҚАРО СУД-ҲУҚУҚ ФОРУМИ БЎЛИБ ЎТАДИ
Жорий йилнинг 5–6-май кунлари Тошкент шаҳрида “Туркий давлатларда суд-ҳуқуқ таълими ва одил судлов: рақамли трансформатсия ҳамда илғор тажрибалар сари интегратсия” мавзусидаги нуфузли халқаро форум бўлиб ўтади.
Ўзбекистон Республикаси Одил судлов академияси томонидан ташкил этилаётган ушбу халқаро форумда Озарбайжон, Қозоғистон, Қирғизистон ва Туркиянинг суд-ҳуқуқ таълими муассасалари вакиллари иштирок этади.
Форум доирасида судяларни тайёрлаш ва малакасини ошириш, рақамли технологияларни жорий этиш ҳамда замонавий педагогик ёндашувлар юзасидан маърузалар ва тажриба алмашишлар ўтказилади.
Шунингдек, иштирокчиларнинг Одил судлов академиясига ташрифи режалаштирилган бўлиб, улар академия фаолияти ва яратилган шарт-шароитлар билан яқиндан танишадилар.

В ТАШКЕНТЕ СОСТОИТСЯ МЕЖДУНАРОДНЫЙ СУДЕБНО-ПРАВОВОЙ ФОРУМ ТЮРКСКИХ ГОСУДАРСТВ
«Судебно-правовое образование и правосудие в тюркских государствах: цифровая трансформация и интеграция передового опыта».
Форум организуется Академией правосудия Республики Узбекистан с участием представителей ведущих судебно-правовых образовательных учреждений Азербайджана, Казахстана, Кыргызстана и Турции.
В рамках форума предусмотрены выступления экспертов и обмен опытом по вопросам подготовки и повышения квалификации судей, внедрения цифровых технологий в сферу правосудия, а также применения современных педагогических подходов.
Кроме того, программой мероприятия предусмотрен визит участников в Академию правосудия, где они ознакомятся с её деятельностью и созданной образовательной инфраструктурой.