Ўзбекистон Республикаси Одил судлов академиясида судялар учун ташкил этилган навбатдаги малака ошириш курслари муваффақиятли якунланди.
Жумладан, беш йил муддатга тайинланган туманлараро иқтисодий судлар судялари ҳамда маъмурий судлар судялари ва муддатсиз даврга тайинланган судялар (шу жумладан суд раислари) учун анъанавий таълим шаклида малака ошириш курслари ниҳоясига етди.
Машғулотлар давомида тингловчилар суд амалиётидаги долзарб масалалар, протсессуал қонунчиликни қўллашнинг замонавий ёндашувлари, инсон ҳуқуқларини ҳимоя қилишга оид халқаро стандартлар, судялик этикаси ва психологияси, шунингдек, суд тизимида ахборот-коммуникация технологиялари ҳамда сунъий интеллект имкониятларидан фойдаланиш масалалари бўйича билим ва кўникмаларини мустаҳкамладилар.

ЗАВЕРШИЛИСЬ ОЧЕРЕДНЫЕ КУРСЫ ПОВЫШЕНИЯ КВАЛИФИКАЦИИ ДЛЯ СУДЕЙ
В Академии правосудия Республики Узбекистан успешно завершились очередные курсы повышения квалификации для судей.
В частности, завершились курсы, организованные в традиционной форме обучения для судей межрайонных экономических судов и административных судов, назначенных на пятилетний срок, а также для судей (включая председателей судов), назначенных на бессрочный период.
В ходе занятий слушатели укрепили свои знания и навыки по актуальным вопросам судебной практики, современным подходам к применению процессуального законодательства, международным стандартам защиты прав человека, вопросам судебной этики и психологии, а также использованию информационно-коммуникационных технологий и возможностей искусственного интеллекта в судебной системе.