Ўзбекистон Республикаси Одил судлов академиясида судялар учун ташкил этилган навбатдаги малака ошириш курслари муваффақиятли якунланди.
Жумладан, беш йил муддатга тайинланган туманлараро иқтисодий судлар судялари ҳамда маъмурий судлар судялари ва муддатсиз даврга тайинланган судялар (шу жумладан суд раислари) учун анъанавий таълим шаклида малака ошириш курслари ниҳоясига етди.
Машғулотлар давомида тингловчилар суд амалиётидаги долзарб масалалар, протсессуал қонунчиликни қўллашнинг замонавий ёндашувлари, инсон ҳуқуқларини ҳимоя қилишга оид халқаро стандартлар, судялик этикаси ва психологияси, шунингдек, суд тизимида ахборот-коммуникация технологиялари ҳамда сунъий интеллект имкониятларидан фойдаланиш масалалари бўйича билим ва кўникмаларини мустаҳкамладилар.

The regular advanced training courses organized for judges at the Academy of Justice of the Republic of Uzbekistan have been successfully completed.
In particular, the courses conducted in a traditional learning format for inter-district economic court judges and administrative court judges appointed for a five-year term, as well as for judges (including court chairpersons) appointed for an indefinite term, have come to an end.
During the training, participants strengthened their knowledge and skills in current issues of judicial practice, modern approaches to the application of procedural legislation, international human rights standards, judicial ethics and psychology, as well as the use of information and communication technologies and artificial intelligence in the judicial system.