Одил судлов академияси ва Суд экспертиза маркази ҳамкорлигининг янги босқичи
Одил судлов академияси ҳамда Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлиги ҳузуридаги X.Sulaymonova номидаги Республика суд экспертиза маркази ўртасида ўзаро англашув меморандуми имзоланди.
Мазкур меморандум суд-ҳуқуқ соҳасида кадрлар тайёрлаш, суд экспертизаси йўналишида илмий-тадқиқот фаолиятини ривожлантириш ҳамда ўзаро ҳамкорликни янги босқичга кўтариш.
Ҳамкорлик доирасида судьялар ва суд тизими ходимларининг суд экспертизаси соҳасидаги билим ва амалий кўникмаларини янада ошириш, мутахассислар иштирокида ўқув семинарлари, давра суҳбатлари ва илмий-амалий тадбирларни ташкил этиш, шунингдек, соҳага оид долзарб масалалар бўйича қўшма тадқиқотлар олиб бориш кўзда тутилмоқда.
Меморандум имзолангач, Академия раҳбарияти X.Sulaymonova номидаги Республика суд экспертиза марказида яратилган шарт-шароитлар ва мавжуд имкониятлар билан яқиндан танишдилар.
Шунингдек, меморандум доирасида ўзаро йўл-харитаси ишлаб чиқишга келишиб олинди.
Мазкур ташриф ўзаро тажриба алмашиш ва келгусидаги ҳамкорлик йўналишларини янада ривожлантириш учун муҳим амалий аҳамият касб этди.

Новый этап сотрудничества Академии правосудия и Центра судебной экспертизы
Между Академией правосудия Республики Узбекистан и Республиканским центром судебной экспертизы имени Х.Сулеймановой при Министерстве юстиции Республики Узбекистан подписан меморандум о взаимопонимании.
Меморандум направлен на подготовку кадров в судебно-правовой сфере, развитие научно-исследовательской деятельности в области судебной экспертизы, а также вывод взаимного сотрудничества на новый уровень.
В рамках сотрудничества предусматривается дальнейшее повышение знаний и практических навыков судей и работников судебной системы в области судебной экспертизы, организация учебных семинаров, круглых столов и научно-практических мероприятий с участием специалистов, а также проведение совместных исследований по актуальным вопросам отрасли.
После подписания меморандума руководство Академии ознакомилось с созданными условиями и имеющимися возможностями Республиканского центра судебной экспертизы имени Х. Сулеймановой.