Маъруза эмас — мулоқот ва таҳлил майдони
Бугун замонавий таълим фақат маълумот бериш билан чекланмайди. Одил судлов академиясида жорий этилаётган очиқ ва инновацион машғулотлар ҳамкорлик, таҳлил ва амалий фикрлашга асосланган янги форматни намоён этмоқда.
Ана шундай машғулотлардан бири Жиноят ҳуқуқи ихтисослиги тингловчилари учун ташкил этилди. “LegalLens AB” адвокатлик фирмаси адвокати С.Каримов томонидан “Судларда адвокатлик функсиясини амалга оширишнинг ўзига хос хусусиятлари” мавзусида ўтказилган маҳорат дарси давомида назарий билимлар амалий мисоллар билан бойитилди.
Машғулот очиқ мулоқот ва таҳлилга бой тарзда ўтказилиб, тингловчиларга суд жараёнида адвокатнинг ҳимоя функсияси ва касбий ёндашувлари бўйича муҳим амалий хулосалар берилди.

Not a lecture — a space for dialogue and analysis
Today, modern education is not limited to the mere transfer of information. At the Academy of Justice of the Republic of Uzbekistan, open and innovative classes being introduced demonstrate a new format based on collaboration, analysis, and practical thinking.
One such session was organized for trainees majoring in Criminal Law. A master class on “Specific Features of Performing the Lawyer’s Function in Court Proceedings” was conducted by S. Karimov, a lawyer at LegalLens AB, where theoretical knowledge was reinforced with practical examples.
The session was held in a format rich in open dialogue and analysis, enabling trainees to draw important practical conclusions about the lawyer’s defense function and professional approaches in judicial proceedings.