Маъруза эмас — мулоқот ва таҳлил майдони
Бугун замонавий таълим фақат маълумот бериш билан чекланмайди. Одил судлов академиясида жорий этилаётган очиқ ва инновацион машғулотлар ҳамкорлик, таҳлил ва амалий фикрлашга асосланган янги форматни намоён этмоқда.
Ана шундай машғулотлардан бири Жиноят ҳуқуқи ихтисослиги тингловчилари учун ташкил этилди. “LegalLens AB” адвокатлик фирмаси адвокати С.Каримов томонидан “Судларда адвокатлик функсиясини амалга оширишнинг ўзига хос хусусиятлари” мавзусида ўтказилган маҳорат дарси давомида назарий билимлар амалий мисоллар билан бойитилди.
Машғулот очиқ мулоқот ва таҳлилга бой тарзда ўтказилиб, тингловчиларга суд жараёнида адвокатнинг ҳимоя функсияси ва касбий ёндашувлари бўйича муҳим амалий хулосалар берилди.

Не лекция — пространство диалога и анализа
Сегодня современное образование не ограничивается лишь передачей информации. В Академия правосудия Республики Узбекистан внедряемые открытые и инновационные занятия демонстрируют новый формат, основанный на сотрудничестве, анализе и практическом мышлении.
Одно из таких занятий было организовано для слушателей специализации «Уголовное право». Адвокат адвокатской фирмы “LegalLens AB” С.Каримов провёл мастер-класс на тему «Особенности реализации адвокатской функции в судах», в ходе которого теоретические знания были обогащены практическими примерами.
Занятие прошло в формате открытого диалога и углублённого анализа, позволив слушателям сформировать важные практические выводы о роли защитной функции адвоката и его профессиональных подходах в судебном процессе.