Академияда халқаро ўқув курси муваффақиятли якунланди
Ўзбекистон Республикаси Одил судлов академиясида “Рақамли одил судлов: халқаро стандартлар, ахборот хавфсизлиги ва инсон ҳуқуқлари” мавзусидаги халқаро ўқув курси муваффақиятли якунланди.
Уч кун давом этган мазкур ўқув дастури доирасида иштирокчилар халқаро ҳуқуқ стандартлари, суд тизимида коррупсияга қарши курашиш механизмлари, рақамли криминалистика, кибержиноятларнинг олдини олиш ва уларни аниқлаш, шунингдек, рақамли далиллар билан ишлашнинг замонавий усуллари бўйича билим ва кўникмаларини мустаҳкамлаш имконига эга бўлдилар.
⚔️Ўқув машғулотлари давомида тингловчилар учун назарий билимлар билан бир қаторда амалий машғулотлар, интерактив муҳокамалар ва тажриба алмашувлар ташкил этилди. Бу эса иштирокчиларнинг суд-ҳуқуқ соҳасидаги замонавий ёндашувларни чуқурроқ англашига хизмат қилди.
🏆Курс якунида иштирокчиларга сертификатлар топширилди. Тадбир давомида иштирокчилар ўқув курсининг юқори савияда ташкил этилгани, мазмунан бой ва долзарб мавзулар қамраб олинганини алоҳида таъкидлаб, ташкилотчиларга самимий миннатдорлик билдирдилар. Шунингдек, улар суд-ҳуқуқ тизимидаги ислоҳотлар, рақамли трансформатсия жараёнлари ҳамда халқаро ҳамкорликни ривожлантириш борасидаги ишларни юқори баҳоладилар.
📈Мазкур халқаро ўқув курси суд-ҳуқуқ соҳасида илғор тажриба алмашиш, замонавий билим ва кўникмаларни шакллантириш ҳамда иштирокчилар ўртасида мустаҳкам профессионал алоқаларни ўрнатишда муҳим аҳамият касб этди.

Международный учебный курс успешно завершился в Академии правосудия
В Академии правосудия Республики Узбекистан успешно завершился международный учебный курс на тему «Цифровое правосудие: международные стандарты, информационная безопасность и права человека».
В течение трёх дней участники углубили свои знания и практические навыки в области международных правовых стандартов, механизмов противодействия коррупции в судебной системе, цифровой криминалистики, предупреждения и выявления киберпреступлений, а также современных методов работы с цифровыми доказательствами.
Образовательная программа сочетала теоретические занятия с практическими сессиями, интерактивными обсуждениями и обменом опытом, что позволило участникам более глубоко осмыслить современные подходы в судебно-правовой сфере.
По итогам курса участникам были вручены сертификаты. Они особо отметили высокий уровень организации, насыщенность и актуальность программы, выразив искреннюю благодарность организаторам. Участники также дали высокую оценку проводимым реформам в судебно-правовой системе, процессам цифровой трансформации и развитию международного сотрудничества.
Данный курс стал эффективной площадкой для обмена передовым опытом, развития профессиональных компетенций и установления устойчивых профессиональных связей между участниками.