Одил судлов академиясида Wakil AI сун'ий интеллект платформасини ишлаб чиққан мутахассислар иштирок этиб, мазкур маҳсулотнинг имкониятлари, ишлаш тамойиллари ҳамда ҳуқуқий фаолиятда қўллаш истиқболлари юзасидан тақдимот ўтказдилар.
Тақдимот давомида платформа ёрдамида ҳуқуқий ма'лумотларни тезкор излаш, қонунчилик ҳужжатларини таҳлил қилиш, ҳуқуқий ҳужжатлар лойиҳаларини тайёрлаш ва бошқа интеллектуал хизматларни амалга ошириш имкониятлари намойиш этилди.
Шунингдек, иштирокчиларга сун'ий интеллект технологияларини суд-ҳуқуқ соҳасида самарали қўллаш, уларнинг афзалликлари ҳамда амалиётдаги аҳамияти хусусида батафсил ма'лумот берилди. Тадбир якунида Академия профессор-ўқитувчилари ва тингловчилар ўзларини қизиқтирган саволларга мутахассислардан атрофлича жавоб олдилар.

В Академии состоялась презентация платформы искусственного интеллекта «Wakil AI»
В Академии правосудия состоялась презентация платформы искусственного интеллекта Wakil AI, которую провели специалисты — разработчики данной системы. В ходе мероприятия были представлены возможности платформы, принципы её работы, а также перспективы применения в юридической деятельности.
Во время презентации были продемонстрированы возможности платформы по оперативному поиску правовой информации, анализу законодательства, подготовке проектов юридических документов и выполнению других интеллектуальных задач в правовой сфере.
Кроме того, участникам была представлена подробная информация об эффективном использовании технологий искусственного интеллекта в судебно-правовой сфере, их преимуществах и практической значимости. В завершение мероприятия профессорско-преподавательский состав Академии и слушатели получили исчерпывающие ответы специалистов на интересующие их вопросы.