АКАДЕМИЯ ВА ТДЮ ЎРТАСИДА ҲАМКОРЛИК МЕМОРАНДУМИ ИМЗОЛАНДИ
Бугун Ўзбекистон Республикаси Одил судлов академияси ҳамда Тошкент давлат юридик университети ўртасида ҳамкорлик меморандумини имзолаш маросими бўлиб ўтди.
Тадбир аввалида томонлар ўртасидаги истиқболли ҳамкорлик йўналишлари муҳокама қилиниб, таълим ва илмий фаолиятни янада ривожлантиришга қаратилган қатор таклиф ва ташаббуслар илгари сурилди.
Хусусан:
• талабаларнинг амалиётини самарали ташкил этиш;
• казуслар ва имитасион машғулотларни ҳамкорликда ўтказиш;
• қўшма магистратура дастурларини йўлга қўйиш;
• халқаро ҳамкорликни кенгайтириш;
• норматив-ҳуқуқий ҳужжатлар шарҳларини биргаликда тайёрлаш;
• икки томоннинг етакчи мутахассислари ҳамда профессор-ўқитувчилари ўртасида ўзаро тажриба алмашиш жараёнларини ташкил этиш каби масалалар юзасидан фикр алмашилди.
Учрашув давомида ҳамкорликнинг ҳар икки томон учун манфаатли жиҳатлари алоҳида таъкидланиб, ўзаро ишонч ва ҳамжиҳатлик руҳидаги фикрлар билдирилди.
Тадбир якунида Ўзбекистон Республикаси Одил судлов академияси ҳамда Тошкент давлат юридик университети ўртасида ҳамкорлик меморандуми имзоланди.

ПОДПИСАН МЕМОРАНДУМ О СОТРУДНИЧЕСТВЕ МЕЖДУ АКАДЕМИЕЙ И ТГЮУ
Сегодня состоялась церемония подписания меморандума о сотрудничестве между Академией правосудия Республики Узбекистан и Ташкентским государственным юридическим университетом.
В начале мероприятия были обсуждены перспективные направления сотрудничества между сторонами, а также выдвинут ряд предложений и инициатив, направленных на дальнейшее развитие образовательной и научной деятельности.
В частности, состоялся обмен мнениями по следующим вопросам:
• эффективная организация практики студентов;
• совместное проведение казусов и имитационных занятий;
• запуск совместных магистерских программ;
• расширение международного сотрудничества;
• совместная подготовка комментариев к нормативно-правовым актам;
• организация процессов взаимного обмена опытом между ведущими специалистами и профессорско-преподавательским составом двух сторон.
В ходе встречи особо подчёркивались взаимовыгодные аспекты сотрудничества, прозвучали мнения в духе взаимного доверия и партнёрства.
По итогам мероприятия между Академией правосудия Республики Узбекистан и Ташкентским государственным юридическим университетом был подписан меморандум о сотрудничестве.