АКАДЕМИЯ ВА ТДЮ ЎРТАСИДА ҲАМКОРЛИК МЕМОРАНДУМИ ИМЗОЛАНДИ
Бугун Ўзбекистон Республикаси Одил судлов академияси ҳамда Тошкент давлат юридик университети ўртасида ҳамкорлик меморандумини имзолаш маросими бўлиб ўтди.
Тадбир аввалида томонлар ўртасидаги истиқболли ҳамкорлик йўналишлари муҳокама қилиниб, таълим ва илмий фаолиятни янада ривожлантиришга қаратилган қатор таклиф ва ташаббуслар илгари сурилди.
Хусусан:
• талабаларнинг амалиётини самарали ташкил этиш;
• казуслар ва имитасион машғулотларни ҳамкорликда ўтказиш;
• қўшма магистратура дастурларини йўлга қўйиш;
• халқаро ҳамкорликни кенгайтириш;
• норматив-ҳуқуқий ҳужжатлар шарҳларини биргаликда тайёрлаш;
• икки томоннинг етакчи мутахассислари ҳамда профессор-ўқитувчилари ўртасида ўзаро тажриба алмашиш жараёнларини ташкил этиш каби масалалар юзасидан фикр алмашилди.
Учрашув давомида ҳамкорликнинг ҳар икки томон учун манфаатли жиҳатлари алоҳида таъкидланиб, ўзаро ишонч ва ҳамжиҳатлик руҳидаги фикрлар билдирилди.
Тадбир якунида Ўзбекистон Республикаси Одил судлов академияси ҳамда Тошкент давлат юридик университети ўртасида ҳамкорлик меморандуми имзоланди.

COOPERATION MEMORANDUM SIGNED BETWEEN THE ACADEMY AND TSUL
Today, a ceremony was held to sign a cooperation memorandum between the Academy of Justice of the Republic of Uzbekistan and Tashkent State University of Law.
At the beginning of the event, the parties discussed promising areas of cooperation and put forward a number of proposals and initiatives aimed at further developing educational and scientific activities.
In particular, views were exchanged on:
• effective organization of student internships;
• joint implementation of case studies and simulation exercises;
• launching joint master’s degree programs;
• expanding international cooperation;
• jointly preparing commentaries on нормативе legal documents;
• organizing experience-sharing activities between leading specialists and faculty members of both sides.
During the meeting, the mutually beneficial aspects of cooperation were especially emphasized, and constructive opinions were expressed in a spirit of trust and partnership.
At the conclusion of the event, a cooperation memorandum was signed between the Academy of Justice of the Republic of Uzbekistan and Tashkent State University of Law.