Одил судлов академияси ўқитувчиси З.Омонов ва Олий суд судьяси С.Таганов иштирокида судьялар учун мураккаб тоифадаги ишлар юзасидан онлайн қисқа муддатли малака ошириш курси ташкил этилди.
Курс доирасида Қорақалпоғистон Республикаси, вилоятлар, Тошкент шаҳри, туман ва шаҳар жиноят ишлари бўйича судлар судьялари учун дарс машғулоти ўтказилди.
Машғулот “Гиёҳвандлик воситалари, уларнинг аналоглари ёки психотроп моддаларни телекоммуникация тармоқларидан, шунингдек, Интернет жаҳон ахборот тармоғидан фойдаланиб ўтказиш билан боғлиқ жиноятлар учун жавобгарлик” мавзусига бағишланди.

При участии преподавателя Академии правосудия З. Омонова и судьи Верховного суда С. Таганова был организован краткосрочный онлайн-курс повышения квалификации для судей по сложным категориям дел.
В рамках курса для судей судов по уголовным делам Республики Каракалпакстан, областей, города Ташкента, районных и городских судов было проведено учебное занятие.
Занятие было посвящено теме «Ответственность за преступления, связанные со сбытом наркотических средств, их аналогов или психотропных веществ с использованием телекоммуникационных сетей, а также всемирной информационной сети Интернет».