Одил судлов академияси ўқитувчиси З.Омонов ва Олий суд судьяси С.Таганов иштирокида судьялар учун мураккаб тоифадаги ишлар юзасидан онлайн қисқа муддатли малака ошириш курси ташкил этилди.
Курс доирасида Қорақалпоғистон Республикаси, вилоятлар, Тошкент шаҳри, туман ва шаҳар жиноят ишлари бўйича судлар судьялари учун дарс машғулоти ўтказилди.
Машғулот “Гиёҳвандлик воситалари, уларнинг аналоглари ёки психотроп моддаларни телекоммуникация тармоқларидан, шунингдек, Интернет жаҳон ахборот тармоғидан фойдаланиб ўтказиш билан боғлиқ жиноятлар учун жавобгарлик” мавзусига бағишланди.

Another advanced training session on complex criminal cases was held for judges
A short-term online advanced training course on complex categories of cases was organized for judges with the participation of Z. Omonov, a lecturer at the Academy of Justice, and S. Taganov, a judge of the Supreme Court.
As part of the course, a training session was held for judges of criminal courts of the Republic of Karakalpakstan, the regions, Tashkent city, as well as district and city courts.
The session was devoted to the topic “Liability for crimes related to the sale of narcotic drugs, their analogues or psychotropic substances using telecommunications networks, as well as the global information network Internet.”