Суд тизимида очиқлик ва самарали коммуникация: махсус ўқув курси ўз ишини бошлади
2026-йил 28-апрел куни Одил судлов академиясида Ўзбекистон Республикаси Президенти Администратсияси ҳузуридаги Оммавий ахборот воситалари учун контент тайёрлаш маркази билан ҳамкорликда суд органлари ахборот хизматлари ходимлари ва судялар учун “Медиа-коммуникация ва инқирозли вазиятларда ишлаш” мавзусидаги махсус икки кунлик ўқув курси ўз ишини бошлади.
60 нафардан ортиқ тингловчини ўзида жамлаган ушбу анжуманда суд органлари матбуот котиблари, ахборот хизмати вакиллари, шунингдек, медиада фаол судялар зарур билим ва кўникмаларни эгаллашга муваффақ бўладилар.

Открытость и эффективная коммуникация в судебной системе: стартовал специальный учебный курс
28 апреля 2026 года в Академии правосудия Республики Узбекистан при сотрудничестве с Центром подготовки контента для средств массовой информации при Администрации Президента Республики Узбекистан стартовал двухдневный специальный учебный курс на тему «Медиа-коммуникация и работа в кризисных ситуациях» для сотрудников информационных служб судебных органов и судей.
В мероприятии участвуют более 60 слушателей, включая пресс-секретарей судов, представителей информационных служб, а также судей, активно работающих в медиапространстве. В рамках курса они получают современные знания и практические навыки в сфере эффективной коммуникации.