Суд тизимида очиқлик ва самарали коммуникация: махсус ўқув курси ўз ишини бошлади
2026-йил 28-апрел куни Одил судлов академиясида Ўзбекистон Республикаси Президенти Администратсияси ҳузуридаги Оммавий ахборот воситалари учун контент тайёрлаш маркази билан ҳамкорликда суд органлари ахборот хизматлари ходимлари ва судялар учун “Медиа-коммуникация ва инқирозли вазиятларда ишлаш” мавзусидаги махсус икки кунлик ўқув курси ўз ишини бошлади.
60 нафардан ортиқ тингловчини ўзида жамлаган ушбу анжуманда суд органлари матбуот котиблари, ахборот хизмати вакиллари, шунингдек, медиада фаол судялар зарур билим ва кўникмаларни эгаллашга муваффақ бўладилар.

Openness and Effective Communication in the Judicial System: Special Training Course Kicks Off
On April 28, 2026, a two-day special training course titled “Media Communication and Work in Crisis Situations” for information service staff of judicial bodies and judges kicked off at the Academy of Justice of the Republic of Uzbekistan, in cooperation with the Content Production Center for Mass Media under the Administration of the President of the Republic of Uzbekistan.
The event brings together over 60 participants, including court press secretaries, information service representatives, and judges active in the media sphere, who are gaining up-to-date knowledge and practical skills in effective communication.