Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2025-йил 21-августдаги ПФ–141-сонли Фармони  белгиланган вазифалар ижросини таъминлаш мақсадида, Одил судлов академияси тингловчилари бугун, 18-октябр куни Алишер Навоий номидаги Ўзбекистон Миллий кутубхонасига ташриф буюришди.
Ташриф давомида тингловчилар кутубхонанинг бой тарихи, фаолияти ҳамда рақамлаштирилган илмий-маънавий ресурслари билан яқиндан танишдилар. Мутахассислар томонидан берилган батафсил маълумотлар тингловчиларда юртимиз илмий-маънавий меросига нисбатан чуқур ҳурмат ва қизиқиш уйғотди.
Бу ташриф тингловчиларнинг маънавий етуклиги ва интеллектуал салоҳиятини ошириш йўлида муҳим қадамлардан бири бўлди.

Слушатели Академии правосудия — в Национальной библиотеке!
В целях обеспечения исполнения задач, определённых Указом Президента Республики Узбекистан № PF–141 от 21 августа 2025 года, слушатели Академии правосудия Республики Узбекистан сегодня, 18 октября, посетили Национальную библиотеку Узбекистана имени Алишера Навои.
В ходе визита слушатели подробно ознакомились с богатой историей библиотеки, направлениями её деятельности, а также с оцифрованными научными и духовно-просветительскими ресурсами. Представленная специалистами подробная информация пробудила у слушателей глубокое уважение и интерес к научно-духовному наследию нашей страны.
Данный визит стал одним из важных шагов на пути повышения духовной зрелости и интеллектуального потенциала слушателей.