Ўзбекистон Республикаси Одил судлов академиясида Президентнинг 2025-йил 21-августдаги ПФ–141-сон Фармони ижроси, Академиянинг 2026-йил биринчи ярим йиллигидаги фаолияти якунлари, шунингдек, магистратура ва касбий қайта тайёрлаш курсларига қабул жараёнлари ҳақида кенг жамоатчиликни хабардор қилишга қаратилган матбуот анжумани очиқ мулоқот шаклида ўтказилди.
Унда Судялар олий кенгаши вакили, Академия раҳбарияти, оммавий ахборот воситалари вакиллари иштирок этди. Тадбирда суд тизими учун малакали кадрлар тайёрлаш, қабул жараёнлари, таълим ва илмий-тадқиқот фаолияти, рақамлаштириш, халқаро ҳамкорлик ҳамда истиқболдаги устувор вазифалар юзасидан маълумот берилди.
Тадбир якунида оммавий ахборот воситалари вакилларини қизиқтирган саволларга Академия раҳбарияти томонидан батафсил жавоблар берилди.

В Академии правосудия Республики Узбекистан в формате открытого диалога состоялась пресс-конференция, посвящённая реализации Указа Президента Республики Узбекистан № ПФ-141 от 21 августа 2025 года, итогам деятельности Академии за первое полугодие 2026 года, а также вопросам приёма в магистратуру и на курсы профессиональной переподготовки.
В мероприятии приняли участие представитель Высшего судейского совета, руководство Академии и представители средств массовой информации. В ходе пресс-конференции была представлена информация о подготовке квалифицированных кадров для судебной системы, организации приёмной кампании, образовательной и научно-исследовательской деятельности, цифровизации, международном сотрудничестве, а также о приоритетных направлениях развития Академии.
В завершение мероприятия руководство Академии подробно ответило на вопросы, интересовавшие представителей средств массовой информации.