Одил судлов академияси ва ТИКА ўртасида ҳамкорлик истиқболлари муҳокама қилинди
Академияда Туркия Ҳамкорлик ва Мувофиқлаштириш Агентлиги (ТİКА)нинг Ўзбекистондаги ваколатхонаси раҳбари Эсин Ажар Эргин хоним билан учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувда Академия ва ТИКА ўртасидаги мавжуд ҳамкорликни янада ривожлантириш, судьяларни тайёрлаш ва уларнинг малакасини ошириш, замонавий суд таълими тажрибасини ўрганиш, академик алмашинувларни кенгайтириш, қўшма таълим ва илмий-тадқиқот лойиҳаларини амалга ошириш масалалари муҳокама қилинди.
Шунингдек, Туркиянинг суд таълими соҳасидаги илғор тажрибасини ўрганиш ҳамда икки томонлама тажриба алмашинувини кенгайтиришга алоҳида эътибор қаратилди.
Учрашув якунида томонлар ҳамкорликни узоқ муддатли ва самарали шериклик асосида давом эттириш, янги қўшма ташаббуслар ва амалий лойиҳаларни амалга оширишга тайёр эканликларини билдирдилар.

Academy of Justice and TİKA Discuss Prospects for Further Cooperation
The Academy of Justice of the Republic of Uzbekistan hosted a meeting with Ms. Esin Ajar Ergin, Head of the Uzbekistan Office of the Turkish Cooperation and Coordination Agency (TİKA).
The meeting focused on further developing cooperation between the Academy and TİKA, including the training and professional development of judges, the study of modern approaches and best practices in judicial education, the expansion of academic exchanges, and the implementation of joint educational and research projects.
Particular attention was given to studying Türkiye’s advanced experience in judicial education and expanding bilateral exchanges of expertise and best practices.
At the conclusion of the meeting, the parties expressed their readiness to continue their long-term and effective partnership and to implement new joint initiatives and practical projects.