Одил судлов академияси ва ТИКА ўртасида ҳамкорлик истиқболлари муҳокама қилинди
Академияда Туркия Ҳамкорлик ва Мувофиқлаштириш Агентлиги (ТİКА)нинг Ўзбекистондаги ваколатхонаси раҳбари Эсин Ажар Эргин хоним билан учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувда Академия ва ТИКА ўртасидаги мавжуд ҳамкорликни янада ривожлантириш, судьяларни тайёрлаш ва уларнинг малакасини ошириш, замонавий суд таълими тажрибасини ўрганиш, академик алмашинувларни кенгайтириш, қўшма таълим ва илмий-тадқиқот лойиҳаларини амалга ошириш масалалари муҳокама қилинди.
Шунингдек, Туркиянинг суд таълими соҳасидаги илғор тажрибасини ўрганиш ҳамда икки томонлама тажриба алмашинувини кенгайтиришга алоҳида эътибор қаратилди.
Учрашув якунида томонлар ҳамкорликни узоқ муддатли ва самарали шериклик асосида давом эттириш, янги қўшма ташаббуслар ва амалий лойиҳаларни амалга оширишга тайёр эканликларини билдирдилар.

Академия правосудия и TİKA обсудили перспективы дальнейшего сотрудничества
В Академии правосудия Республики Узбекистан состоялась встреча с главой представительства Турецкого агентства по сотрудничеству и координации (TİKA) в Узбекистане госпожой Эсин Ажар Эргин.
В ходе встречи были обсуждены вопросы дальнейшего развития сотрудничества между Академией и TİKA, в том числе подготовка и повышение квалификации судей, изучение современных подходов и передового опыта в сфере судебного образования, расширение академических обменов, а также реализация совместных образовательных и научно-исследовательских проектов.
Особое внимание было уделено изучению передового опыта Турции в сфере судебного образования и расширению двустороннего обмена опытом.
По итогам встречи стороны выразили готовность продолжать долгосрочное и эффективное партнёрство, а также реализовывать новые совместные инициативы и практические проекты.